• Jak poradzić sobie z wypadającymi włosami

    broken image

    Profolan

    broken image

    Folixin

  • Leki i preparaty na porost włosów

    Łysienie jest bez wątpienia poważnym problemem, który dotyka coraz większą grupę osób na całym świecie. Z tym uporczywym stanem zmagają się zarówno mężczyźni, jak i kobiety - granice wiekowe już dawno się zatarły, dlatego też włosy wypadają również osobom stosunkowo młodym.

    Zdać musimy sobie sprawę z tego, iż owłosienie tracić możemy nie tylko na głowie, ale również w innych częściach ciała. Mowa tu przede wszystkim o obszarze pod pachami czy na kończynach. Jednak wypadanie włosów jest stanem jak najbardziej naturalnym. Jak wskazują badania, dziennie człowiek traci od 60 do 100 włosów.

     

    W międzyczasie trwa oczywiście proces ich odrastania, dzięki czemu utrzymywana jest odpowiednia równowaga. Problemy pojawiają się wtedy, gdy ów równowaga zaczyna się chwiać, a nasze ciało przez dłuższy okres czasu traci ponad 100 włosów każdego dnia. Organizm nie nadąża bowiem z produkowaniem nowych, toteż na naszej głowie, na rękach czy nogach zaczynają tworzyć się łyse placki, które często są powodem do obniżenia samooceny.

    Problem cywilizacyjny

    To właśnie ten proces jest dla wielu ludzi powodem poważnych zmartwień. Zmiany w prezencji człowieka przekładają się bowiem nie tylko na czynniki natury czysto estetycznej, ale również psychicznej. Złe samopoczucie, rozdrażnienie, irytacja, a w końcu depresja - może zabrzmieć to nieco dramatycznie, jednak wszystkie te stany mogą zostać wywoływane między innymi przez łysienie.

    Wszystko to sprawia, że osoby dotknięte tym problemem starają się znaleźć różnego rodzaju leki na wypadające włosy bądź innego rodzaju preparaty, które albo zahamują ten proces albo go odwrócą. Przed przedstawieniem dostępnych alternatyw, warto wspomnieć o jednej niezwykle istotnej kwestii. Wszelkiego rodzaju kuracje mające na celu przywrócić naturalny stan owłosienia są często długotrwałe. Nic nie dzieje się natychmiast, dlatego nie oczekujmy, że już po kilku dniach na naszej głowie zaczną pojawiać się pierwsze włosy. Niemniej, jeśli wybierzemy odpowiednie środki, możemy osiągnąć sukces.

    Preparaty na porost włosów

    Pierwszym środkiem, po jaki sięgają ludzie zmagający się z problemem łysienia, są różnego rodzaju odżywki, które występują w formie płynnej bądź w ampułkach. Jak pokazuje doświadczenie, to ampułki zapewniają lepszą skuteczność. Przede wszystkim dlatego, że w dużo sprawniejszy sposób wnikają w głąb skóry i poprawiają ogólne krążenie, co oczywiście przekłada się na szybszy porost nowych włosów.

    Niezwykle popularne są również szampony, które często posiadają niezwykle zróżnicowane składy. Oczywiście nie każdy produkt okaże się skuteczny, jednak na rynku spotkać można wiele wysokiej jakości szamponów, które w sposób zdecydowany usprawniają produkcję owłosienia. Pamiętajmy jednak o tym, aby dobierać szampon zgodnie z rodzajem naszych włosów. Częstym problemem jest stosowanie środków niedopasowanych, co hamuje skuteczność kuracji.

    Przed przejściem do środków farmakologicznych, warto wspomnieć również o tym, iż w sklepach, drogeriach i aptekach zakupić można również zróżnicowane maści i kremy. Prawdą jest, iż potrafią one w wydatny sposób pomóc nam w walce z łysieniem, jednak bardzo często pełnią one rolę dopełniającą ogólną kurację. Rzadko specjaliści polecają oparcie jej wyłącznie o tego typu preparaty. Jeśli jednak do podstawowych metod dołożymy właśnie maści i kremy, uzyskiwane przez nas efekty mogą zostać zintensyfikowane.

    Środki farmakologiczne

    Zdecydowanie najskuteczniejszą kuracją przeciwdziałającą wypadaniu włosów jest ta, które oparta zostanie na różnego rodzaju tabletkach. Jest tak przede wszystkim dlatego, iż leki przygotowane są w oparciu o konkretne problemy i konkretne obszary naszego ciała, na których pojawia się problem. Ich skład zostaje dopasowany po długotrwałych konsultacjach i testach, dzięki czemu ich skuteczność jest zazwyczaj bardzo duża.

    Obecnie na rynku godne polecenia są dwa preparaty. Pierwszym z nich jest Profolan, czyli suplement diety wykorzystujący formułę Grow3, opracowaną w Stanach Zjednoczonych. Opiera się ona na wykorzystaniu właściwości skrzypu polnego, l-cysteiny oraz pokrzywy. Tego typu mieszanka w sposób skuteczny usprawnia proces porostu włosów, ale także prowadzi do ich wzmocnienia i uodpornienia na wypadanie. Suplement polecany jest przede wszystkim mężczyznom, którzy zmagają się z zaburzeniami porostu włosów. Kuracja związana jest wyłącznie z przyjmowaniem dwóch tabletek dziennie. Efekty widoczne są już po trzech miesiącach. Liczne rankingi i zestawienia wskazują Profolan jako jeden z najskuteczniejszych środków dostępnych obecnie na rynku.

    Podobnie jest w przypadku drugiego środka, jakim jest Folixin. Tak samo jak Profolan, omawiane tabletki na wypadanie włosów zostały przygotowane na bazie naturalnych składników, które skutecznie docierają do skóry głowy. Działanie środka skupia się na odbudowie i wzmocnieniu cebulek włosów, dzięki czemu w szybkim tempie odzyskujemy owłosienia, które staje się dużo wytrzymalsze niż przed kuracją.

    Jak widać, różnego rodzaju leków i preparatów na wypadanie włosów jest bardzo dużo. Wystarczy jedynie podjąć właściwą decyzję.

  • Wypadanie włosów - problem, z którym niełatwo sobie poradzić

    Wypadanie włosów dotyka coraz więcej osób. Zwykle z problemem tym zmagają się mężczyźni, ale dotyczy on również kobiet. Co prawda zupełnie normalnym zjawiskiem jest to, że codziennie gubimy około 100 do 200 włosów. Ich cykl wzrostu trwa bowiem od 2 do 6 lat, po czym wypadają. Jednak jeśli podczas czesania zauważymy, że coraz większa ich ilość pozostaje na szczotce czy grzebieniu, może to być niepokojący sygnał.

     

    Kiedy mamy do czynienia z tym problemem należy zacząć szybko działać, aby zatrzymać proces gubienia włosów. Jednak co na wypadanie włosów zastosować, aby skutek był natychmiastowy? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ włosy wypadają z różnych powodów, a metody zatrzymania tego procesu zależą od indywidualnych problemów.

    Przyczyny wypadania włosów

    Jest wiele czynników powodujących nadmierne wypadanie włosów. Niewłaściwa pielęgnacja, stres, zmiany hormonalne, błędy żywieniowe, stosowanie niektórych leków czy choroby mogą mieć znaczący wpływ na wygląd i kondycję czupryny. O ile niedobory witamin czy mikroelementów łatwo uzupełnić stosując odpowiednie suplementy, to wypadanie włosów na skutek innych nieprawidłowości w organizmie wymagają przede wszystkim właściwej diagnostyki i zastosowania skutecznych farmaceutyków.

    Najczęściej włosy nadmiernie wypadają z całkiem błahych powodów. Nieprawidłowa ich pielęgnacja, traktowanie niewłaściwymi kosmetykami, uszkodzenia mechaniczne podczas czesania, a także stosowanie suszarki, lokówki czy innych urządzeń do stylizacji fryzury mogą znacząco wpływać na ich kondycję. W takiej sytuacji zwykle pomaga zmiana nawyków pielęgnacyjnych i zastosowanie odpowiednich kosmetyków, co na wypadające włosy powinno szybko pomóc. Jednak jeśli pomimo wdrożenia środków wzmacniających czuprynę jej stan się nie poprawia, najlepiej zwrócić się po pomoc do specjalisty.

    Wypadanie włosów, a choroby

    Okazuje się, że znaczący wpływ na odpowiednią kondycję włosów ma ogólny stan organizmu. Zwykle bujność czupryny jest oznaką zdrowia. Jednak wystarczy, aby coś niepokojącego zaczęło się dziać w organizmie, od razu odbija się to na wyglądzie włosów. Zwłaszcza nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej czy choroby tarczycy są przyczyną nadmiernej utraty włosów. Problem ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Choroby endokrynologiczne, czyli niedoczynność czy nadczynność tarczycy, nadmiar androgenów, męskich hormonów towarzyszących schorzeniom jajników czy menopauzie, a także zaburzenia gospodarki hormonalnej po porodzie to najczęstsze z przyczyn utraty włosów u kobiet. Głównie wypadają one w kątach czołowych, a także na czubku głowy. Podobnie proces ten przebiega u mężczyzn, u których brak równowagi hormonalnej powoduje łysienie androgenowe. O ile jednak u kobiet rzadko zdarza się całkowita utrata włosów, to u mężczyzn zjawisko takie jest dość częste.

    Nie tylko jednak choroby tarczycy czy innych gruczołów dokrewnych leżą u podłoża wypadania włosów. Również choroby owłosionej skóry głowy takie jak łojotok, grzybica czy łuszczyca wpływają na bujność czupryny. Schorzenia te mogą pojawiać się w każdym wieku, zarówno u kobiet jak i mężczyzn i w krótkim czasie doprowadzić do znacznego pogorszenia się kondycji włosów. Również inne choroby, miedzy innymi toczeń rumieniowaty, przewlekła choroba immunologiczna może mieć znaczący wpływ na stan włosów. Bez względu jednak na przyczynę ich wypadania, ważna jest właściwa, wczesna diagnostyka i wdrożenie odpowiedniego, skutecznego leczenia.

    Skuteczne sposoby na wypadające włosy

    Kiedy pojawia się problem nadmiernie przerzedzającej się fryzury zastanawiamy się co na porost włosów będzie najlepsze. Koniecznie należy pomyśleć o zastosowaniu środków poprawiających kondycję włosów. W drogeriach czy aptekach znaleźć można naprawdę skuteczne specyfiki.

     

    Na początek można aplikować ogólnodostępne preparaty wzmacniające w formie płynów czy odżywek do stosowania bezpośrednio na skórę głowy i włosy. Kurację można również uzupełnić o odpowiednie środki działające od wewnątrz. W aptekach jest wiele suplementów diety w postaci tabletek czy kapsułek znacznie poprawiających gęstość czupryny.

     

    Jednym z nich jest Profolan, środek przeznaczony dla mężczyzn zmagających się z problemem łysienia. Stymuluje on wzrost włosów, wzmacnia mieszki włosowe, a co więcej poprawia także ich naturalny kolor. Systematyczne stosowanie tego suplementu diety, opartego na naturalnych składnikach roślinnych znacząco poprawia wygląd włosów. Podobne działanie ma Follixin, preparat odbudowujący włosy, wzmacniający cebulki i zapobiegający nadmiernej utracie włosów. Śródki te są rekomendowane przy problemach z wypadającymi włosami i mogą być bezpiecznie stosowane.

    Jednak jeśli pomimo zażywania odpowiednich suplementów diety i innych środków przeznaczonych do zahamowania wypadania włosów problem nie ustępuje, koniecznie należy udać się do lekarza specjalisty, który zleci niezbędne badania i na ich podstawie postawi właściwą diagnozę. Może się okazać, że potrzebne będzie wdrożenie specjalistycznego leczenia lekami recepturowymi. Dlatego jeśli nie mamy pewności co do przyczyn wypadania włosów, najlepiej skonsultować ten problem z lekarzem. Szybkie leczenie na pewno przyniesie oczekiwane efekty.

  • Jak poradzić sobie z wypadaniem włosów?

    Wygląd dla wielu ludzi jest sprawą niezwykle istotną, dlatego wszelkiego rodzaju zaburzenia prowadzą nie tylko do istotnych zmian natury estetycznej, ale również problemów psychicznych, które odbijają się na naszej ogólnej kondycji.

    Jednym z najczęstszych problemów wpływających na to, jak wyglądamy i jak się czujemy, jest nadmierne wypadanie włosów. Może zostać ono wywołane na wiele różnych sposobów. Lekarze i specjaliści wskazują między innymi kwestie genetyczne, różnego rodzaju choroby bądź wpływ czynników zewnętrznych, które naruszają strukturę włosów, prowadząc do ich wypadania.

    Łysienie jest sprawą bardzo poważną, dlatego, jeżeli chcemy się z nim uporać, powinniśmy rozpocząć kurację najszybciej, jak to tylko możliwe. Jedynie wtedy wypadające włosy mogą zostać zastąpione przez nowe, dużo mocniejsze. Jakie więc sposoby walki z łysieniem możemy zastosować?

    Kuracja domowa

    Na samym początku warto poruszyć bardzo obszerny wątek skupiający się wokół wszelkiego rodzaju domowych technik hamujących proces wypadania włosów, a także wzmacniających porost nowych.

    Niezwykle często prze różnych specjalistów polecana jest odpowiednio sprofilowana dieta. Tak, spożywane przez nas posiłki mają ogromny wpływ na nasze włosy. Przede wszystkim dlatego, iż w codziennie spożywanych produktach znajdują się liczne witaminy i minerały, które możemy wykorzystać w stosowanej kuracji. Warto wspomnieć o tym, iż łysienie bardzo często wspomagane jest przez nadmierne i nieodpowiednie odchudzanie. Jeżeli nasza dieta będzie uboga w kwasy tłuszczowe i wszystkie związki wspomniane wcześniej, nasze włosy staną się dużo słabsze, co zaś prowadzi do ich wypadania. Sprawia to, że lekarze zalecają spożywanie dużej ilości ryb, jajek, fasoli, nabiału oraz soi. Produkty te z pewnością nam pomogą.

    Kolejnym domowym sposobem na porost włosów jest stosowanie wszelkiego rodzaju wyciągów i maseczek przygotowywanych na własną rękę. Do najczęściej stosowanych składników należą przede wszystkim oliwa z oliwek, mięta, żółtka jajka oraz drożdże. Stanowią one bazę ogromnej liczby tego typu środków, które stosowane regularnie mogą okazać się bardzo skutecznym środkiem dopełniającym ogólną kurację.

    Medycyna estetyczna

    Sposoby na wypadanie włosów bardzo często przyjmują również formę zabiegową. Mowa tu przede wszystkim o różnego rodzaju usługach, z jakimi możemy spotkać się w salonach odnowy. Jak wykazują badania, stan skóry głowy poprawić może regularny masaż z użyciem odżywek bądź naturalnych maści. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że masaż w sposób pozytywny wpływa na stan ukrwienia naszej skóry, co zaś prowadzi do usprawnienia alokacji minerałów.

    Często stosowanym zabiegiem na porost włosów jest także igłowa mezoterapia. Związana jest ona z aplikacją odpowiednio dobranych substancji, których zadanie opiera się wzmocnieniu cebulek włosów, co oczywiście ma wpływ na przyspieszenie produkcji nowych włosów.

    Codzienna pielęgnacja

    Poza stosowaniem domowych środków oraz wizytą w salonie piękności, o porost naszych włosów zadbać możemy za sprawą codziennych czynności, które wpływają zarówno na kondycję skóry naszej głowy, jak i same włosy.

    Wspomnieć należy przede wszystkim o obowiązku jej regularnego nawilżania. Nic tak bowiem nie zaburza struktury włosów i procesu ich porostu jak niewystarczające nawilżenie włosów. Dlatego też warto bezpośredni przed myciem, pokryć je olejkiem bądź innym środkiem nawilżającym. Jeżeli będziemy robić to regularnie, efekty okażą się naprawdę zachęcające.

    Jeżeli mowa już o skórze głowy, warto podkreślić jak ważna jest dbałość o jej kondycję. To bowiem skóra w głównej mierze odpowiada za to, czy włosy będą wypadać czy może okażą się trwałe i gęste. Dlatego też należy obmywać ją specjalnymi preparatami, a także wykonywać regularne peelingi. Warto zainteresować również dostępnymi na rynku środkami, która sprawią, że będzie ona należycie nawilżona.

    Leki i suplementy

    Wszelkie wymienione wyżej sposoby w sposób zdecydowany wpływają na to, w jakiej kondycji znajdują się nasze włosy. Niemniej, bardzo często stanowią one dopełnienie ogólnej kuracji, która odbywa się na dwa różne sposoby.

    Pierwszy z nich związany jest z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju balsamów, szamponów oraz odżywek, których skład został dopasowany w taki sposób, aby jednocześnie hamować łysienie oraz usprawniać proces porostu nowych włosów. Pamiętajmy jednak o tym, aby tego typu produkty dopasowywać zgodnie z rodzajem naszych włosów i skóry. Jedynie wtedy możemy liczyć na prawdziwe efekty.

    Sposoby na szybki porost włosów opierają się również na zastosowaniu licznych środków farmakologicznych. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo medykamentów oraz suplementów diety o udowodnionym działaniu. Zazwyczaj wnikają one w głąb skóry, gdzie przeprowadzają wszelkie czynności regenerujące i naprawcze.

    Pamiętajmy, że połączenie wszystkich tych metod może znacząco wpłynąć na skład, strukturę oraz wygląd naszych włosów. Jeżeli zdecydujemy się na systematyczną pracę, a także uzbroimy się w cierpliwość, możemy bez większych problemów uporać się z poważnym problemem, jakim bez wątpienia jest łysienie.

  • Przyczyny wypadania włosów

    Nadmierne wypadanie włosów może dotknąć każdego z nas, gdyż dolegliwość ta wywoływana jest przez szereg czynników, na które nie zawsze mamy wpływ. W jakiej sytuacji mamy do czynienia ze zbyt dużą utratą owłosienia? Mowa o przypadku, gdy w trakcie jednego dnia z naszego ciała znika ponad 100 włosów i nie są one zastępowane przez nowe.

     

    Mamy wtedy do czynienia z zaburzeniem naturalnej równowagi, która objawia się tym, iż cykl życia włosów zostaje zaburzony. W normalnych warunkach utrzymują się ona na naszym ciele do 6 lat, po tym okresie przestaje on rosnąć i po prostu wypada.Tak długi okres życia sprawia, że większość z nich znajduje się w fazie dalekiej od tej ostatecznej, dzięki czemu wszelkie ubytki są bardzo szybko zastępowane. Problem łysienia pojawia się wtedy, gdy ten naturalny cykl rozwojowy zostaje z różnych przyczyn zaburzony, przez co włosy szybciej umierają, a na naszym ciele pojawiają się gołe miejsca. Dlaczego jednak do tego dochodzi?

    Łysienie plackowate

    Niezwykle częstą przyczyną wypadania włosów jest choroba zwana łysieniem plackowatym. Dotyka ono obszaru z tyłu głowy i na jej czubku i przebiega w sposób nierównomierny (stąd nazwa "plackowate"). Niezwykle istotną kwestią jest fakt, iż obecnie nie znamy jednoznacznej przyczyny powstawania tej dolegliwości. Według wielu badań, dotyka ona przeważnie osób, które zmagają się również z problemami natury autoimmunologicznej.

    To właśnie zaburzenia funkcjonowania układu odpornościowego miałyby stać za tym, iż z naszej głowy znikają włosy. Specjaliści wykazują, iż winne są tak zwane limfocyty T, które wchodzą w skład związków ochronnych. Gdy nastąpi ich nagromadzenie w jednym z miejsc podanych wyżej, włosy nie mają szans wyrosnąć, co prowadzi do powstania nieestetycznych gołych placków. Warto wspomnieć również o tym, iż łysieniem plackowatym dotknięci mogą zostać nie tylko mężczyźni, ale również kobiety.

    Wpływ pogody

    Przyczyny wypadania włosów związane mogą być także ze zmiennymi czynnikami atmosferycznymi. Jak bowiem wynika z przeprowadzanym badań, w konkretnych porach roku nasze włosy wypadają znacznie częściej. Doskonałym na to przykładem jest lato. W trakcie długich ciepłych dni, na skórę naszej głowy oddziałują promienie UV, których wpływ, rzecz jasna, w lipcu i sierpniu jest zdecydowanie większy aniżeli w zimie. Do tego należy dodać również szkodliwe skutki częstych kontaktów ze słoną wodą podczas wakacji nad morzem. W lecie pamiętajmy więc o tym, aby stosować środki ochronne.

    Zmorzone wypadanie włosów odbywa się również jesienią. W tym właśnie okresie dzienne straty oscylują w granicach 100 włosów. Dzieje się tak głównie z powodu porywistych wiatrów, które szarpią naszą fryzurę.

    W trakcie zimy problemem mogą być zbyt niskie temperatury, jednak przed nimi ochronić możemy się bardzo łatwo, dlatego problem wypadania włosów jest wtedy mniejszy. Zdecydowanie najlepszą porą roku dla naszego owłosienia jest natomiast wiosna.

    Hormony i geny

    Chcąc określić przyczyny łysienia, nie powinniśmy zapominać o czynnikach hormonalnych. W trakcie menopauzy bądź podczas ciąży, gdy kobieca gospodarka hormonalna zostaje poważnie zaburzona, dojść może do tak zwanego łysienia androgenowego, które objawia się utratą włosów na czubku głowy oraz w okolicach czoła.

    U mężczyzn ta odmiana choroby ma zazwyczaj podłoże genetyczne, dlatego panowie nie są w stanie jej przeciwdziałać. Mogą jedynie starać się zahamować jej postęp, a także usprawniać porost włosów poprzez stosowanie leków, preparatów naturalnych bądź trzymając się odpowiednich nawyków żywieniowych.

    Choroby

    Warto wspomnieć również o tym, iż na stan naszego owłosienia wpłynąć mogą pewne choroby. Bez wątpienia najczęściej wymienianą są dolegliwości tarczycowe.

    Jeżeli mamy do czynienia z nadczynnością tarczycy, możemy paść ofiarą wspomnianego wcześniej łysienia plackowatego. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, iż nadaktywna tarczyca w sposób znaczący przyspiesza proces starzenia się cebulek włosów. W przypadku niedoczynności tego gruczołu, włosy stają się bardzo osłabione, co również prowadzi do ich wypadania.

    Lekarze powodów utraty owłosienia bardzo często doszukują się także w niedoborze witamin i konkretnych składników mineralnych. Mowa w tym miejscu przede wszystkim o białku, cynku oraz żelazie, których brakuje osobom o złych nawykach żywieniowych oraz nadmiernie odchudzającym się. Pamiętajmy, iż to, co jemy i w jaki sposób to robimy ma przełożenie na nasz ogólny stan zdrowia, dlatego nie bagatelizujmy tej kwestii.

    Oczywiście przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest znacznie więcej. Wymienić można jeszcze między innymi stres, używki, stosowanie nieodpowiednich środków pielęgnacyjnych, silne leki, przeprowadzana chemioterapia, anemia, choroby psychiczne, zbyt częste suszenie i farbowanie. Jak więc widać, nasze włosy mogą być narażone na działanie ogromnej ilości czynników. Wszystko to sprawia, że powinniśmy robić wszystko, aby je w sposób odpowiedni pielęgnować, a także reagować wtedy, gdy utrata owłosienia będzie nadmierna i długotrwała.

    Źródła

    http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/wlosy/wypadanie-wloso-jakie-sa-przyczyny-zlej-kondycji-wlosow_35911.html
    https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-wypadania-wlosow
    http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/skora/wypadanie-wlosow-jakie-sa-jego-przyczyny_34395.html
    http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego/10-przyczyn-wypadania-wlosow,galeria,203226.html